تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۸/۰۴ - ۴۷: ۰۹

۸۶ فقره سرقت در کارنامه خواهران ناتنی!

سرقت خواهران ناتنی
دو خواهر ۲۹ و ۳۶ ساله که از عاملان اصلی کیف زنی در اتوبوس‌های شهری مشهد بودند با ۸۶ فقره سرقت دستگیر شدند.

به گزارش کافه رسانه ؛ فرمانده انتظامی مشهد در تشریح مرحله دیگری از عملیات گسترده تشدید مبارزه با سرقت‌های خیابانی به تشریح عملکرد کلانتری‌های شهید هاشمی نژاد، طبرسی شمالی و کلانتری شهید باهنر مشهد پرداخت.

سرهنگ محمد بوستانی افزود: در مرحله اول این عملیات، تیم‌های کنترل و مراقبت دایره آگاهی کلانتری شهید هاشمی‌نژاد پیگیری پرونده سرقت‌های سریالی کیف زنی از بانوان در اتوبوس‌های شهری را در دستور کار خود قرار دادند. وی گفت: مأموران انتظامی در این عملیات ضربتی دو زن جوان را به عنوان مظنون تحت نظر قرار دادند. این دو زن سوار اتوبوس شهری خط ۱۲ شده و پس از ارتکاب سرقت، یکی از آنان که متوجه حضور پلیس در اتوبوس شده بود در ایستگاه پیاده و با یک خودروی سواری پراید عبوری متواری شد.

فرمانده انتظامی مشهد خاطرنشان کرد: مأموران، متهم داخل اتوبوس شهری را دستگیر و با تعقیب همزمان خودروی پراید، پس از طی مسافتی این خودرو را نیز متوقف و زن جوان و مردی که راننده پراید بود و ادعا می‌کرد مسافرکشی می‌کند را دستگیر کردند. گلی ۲۹ ساله و سکینه ۳۶ ساله در تحقیقات اولیه اعتراف کردند که خواهر ناتنی هستند و در اعترافات خود بیان داشتند پس از مرگ پدرشان، مادر آن‌ها نیز سارق بوده است.

سرهنگ محمد بوستانی با اشاره به این مطلب که در کارنامه سیاه این دو زن تاکنون ۸۶ فقره سرقت کشف و تحقیقات برای کشف دیگر اقدامات مجرمانه آنان ادامه دارد، گفت: تیم‌های دایره آگاهی کلانتری شهید باهنر مشهد نیز در اجرای این عملیات گسترده و به طور همزمان با ردزنی سارقان حرفه‌ای به سرنخ‌هایی از مرکز تهیه و توزیع مواد مخدر در حوزه استحفاظی خود نیز دست یافتند که سارقان معتاد به آن رفت و آمد داشتند.

فرمانده انتظامی مشهد اظهار داشت: در بازرسی از منزل مسکونی مورد نظر قریب به ۷۱ کیلوگرم حشیش کشف و زن و مرد جوان دستگیر شدند. تحقیقات از این افراد ادامه دارد.

سرهنگ محمد بوستانی گفت: تیم‌های دایره آگاهی کلانتری طبرسی شمالی مشهد نیز مرحله پایانی این عملیات گسترده را در دستور کار خود قرار دادند. در این عملیات ضربتی ۳۵ معتاد متجاهر که از عاملان سرقت‌های خیابانی بودند دستگیر و یک قاپ زن حرفه‌ای، یک سارق به عنف خودرو و دو سارق حرفه‌ای وسایل داخل خودرو زمین‌گیر شدند. مأموران کلانتری طبرسی شمالی همچنین ۳۵ معتاد متجاهر را نیز جمع‌آوری و به مراکز بازپروری معتادان تحویل دادند.

سرهنگ بوستانی از همکاری آگاهانه شهروندان فهیم و قانون مدار با خدمتگزاران خود در پلیس مشهد تشکر کرد.

منبع : قدس آنلاین

لوگوی ویترین