تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۷/۲۲ - ۲۹: ۱۵

مرگ دلخراش جوان۱۹ساله درپی عدم استفاده ازکلاه ایمنی

تصادف
جانشین پلیس راهور قم از کشته شدن یک جوان ۱۹ ساله موتورسوار به علت عدم استفاده از کلاه ایمنی خبر داد.

به گزارش کافه رسانه؛  جانشین پلیس راهور قم گفت: در حادثه برخورد یک دستگاه خودروی تیبا و یک دستگاه موتورسیکلت، جوانی ۱۹ ساله به علت استفاده نکردن از کلاه ایمنی در دم فوت کرد.

 سرهنگ حمید عرب لاریمی روز پنجشنبه در این خصوص افزود: این حادثه ساعت ۱۱:۰۰ امروز در مسیر شرق به غرب بلوار شهید کبیری(از سمت میدان ولیعصر به سمت بلوار پیامبر اعظم) قم اتفاق افتاد.

وی اضافه کرد: یک دستگاه خودروی تیبا و یک دستگاه موتورسیکلت در این مسیر در حال تردد بودند که راننده تیبا برای دورزدن به طور ناگهانی تغییر مسیر می دهد که در این لحظه موتورسیکلت از سمت جلو و بدنه سمت راست با قسمت گلگیر جلو و سمت چپ سواری تیبا برخورد می کند.

وی اضافه کرد: بر اثر شدت برخورد، راننده موتورسیکلت از روی کاپوت خودرو پرت می شود و به علت برخورد با بلوک های جدول دوربرگردان و نداشتن کلاه ایمنی در دم فوت می کند.

عرب لاریمی علت اصلی مرگ موتورسوار را ضربه سر اعلام کرد و گفت: بر اساس آمار و بررسی های صورت گرفته، یکی از علت های اصلی مرگ موتورسیکلت سواران در حوادث، وارد شدن ضربه به ناحیه سر و گردن به علت استفاده نکردن از کلاه ایمنی است.

وی اضافه کرد: استفاده از کلاه ایمنی به عنوان یکی از ساده ترین و کم هزینه ترین شیوه های ایمن سازی و هم چنین یکی از ابتدایی ترین و بهترین راه ها برای تامین و صیانت از حیات انسان ها در عرصه حمل و نقل با وسیله نقلیه موتورسیکلت می باشد که همواره مورد تاکید پلیس است.

وی تاکید کرد: فرهنگ استفاده از کلاه ایمنی باید توسط خانواده ها در میان فرزندان نهادینه شود تا شاهد کاهش آسیب های وارده به موتورسیکلت سواران باشیم.

منبع: ایرنا

برچسب برچسب ها » حادثه ، موتور ، جوان
لوگوی ویترین