تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۶/۱۴ - ۴۶: ۱۹

اعمال حد مجازات برای سه سارق حرفه ای

متهم
پرونده سه سارق حرفه‌ای که دادستان برای آنها درخواست اعمال مجازات حد کرده ‌است؛ برای رسیدگی به دادگاه کیفری استان تهران ارسال شد.

به گزارش کافه رسانه؛ تیر ماه امسال مردی به مأموران پلیس زنگ زد و به آنها خبر داد که یک سارق را بازداشت کرده ‌است. او گفت: مرد سارق، از انبار موبایل سرقت کرده و هرچه را داشتیم  برداشته بود و می‌خواست آنها را خارج کند که من سر رسیدم و او را دستگیر کردم.

 

وقتی مرد سارق به مأموران سپرده و از او بازجویی شد، گفت: من تنها نیستم و دو نفر دیگر نیز با من همکاری دارند که در واقع سارقان اصلی آنها هستند. آنها بودند که انبار را شناسایی کردند و من را برای سرقت فرستادند. با توجه به گفته‌های این فرد، مأموران دو سارق دیگر را هم شناسایی و بازداشت کردند. آنها به چندین فقره سرقت اعتراف کردند و توضیح دادند که چطور مراکز فروش و انبار اجناس دیجیتالی را شناسایی و سرقت می‌کردند.

 

مأموران متوجه شدند دو سارق حرفه‌ای که یکی از آنها به «بلک» مشهور است؛ ١٠ فقره سرقت انجام داده و در یک فقره سرقت ٨٠٠‌ میلیون تومان از مغازه‌ای که لپ‌تاپ و گوشی تلفن همراه می‌فروخت، سرقت کرده است. 

 

دو متهم در توضیح شیوه کاری که انجام می‌دادند، گفتند: شیوه کاری ما این بود که به مغازه‌ها می‌رفتیم و ابتدا وضعیت امنیت آن و ارزش کالایی که در مغازه‌ بود را بررسی می‌کردیم و سپس نقشه سرقت را طراحی و از آنجا سرقت می‌کردیم. ما مدت‌ها بود که با هم کار می‌کردیم. اما دیگر بازداشتی پرونده، اولین‌بار بود که با ما همراهی می‌کرد.

 

با توجه به اینکه متهم ردیف سوم، یک فقره سابقه داشت. با وثیقه ٥٠٠ ‌میلیون تومانی آزاد و کیفرخواست علیه سه متهم پرونده صادر شد و دادستان درخواست اجرای حد سرقت برای آنها کرد. این در حالی است که وقتی دادگاه متهم ردیف سوم را احضار کرد، متوجه شد او فعلا متواری است. بنابراین دستور جلب او را صادر کرد. این پرونده به‌زودی در دادگاه کیفری استان تهران رسیدگی می‌شود.

منبع: شرق

برچسب برچسب ها » سارق ، پلیس ، موبایل
لوگوی ویترین