تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۰۷ - ۵۴: ۱۷

تیراندازی در عروسی بازهم قربانی گرفت

در یکی از این مراسم ها در آبادان، فرهنگ غلط تیراندازی در مراسم عروسی در آبادان دو مصدوم برجا گذاشت.

به گزارش کافه رسانه؛ رسم نادرست تیراندازی در محافل عروسی و عزا در برخی شهرهای خوزستان و استان های همجوار، در بعضی از موارد، این آئین ها را به مصیبتی برای شرکت کنندگان در مراسم تبدیل می کند.

تیراندازی در مجالس عروسی و عزا، فرهنگ غلطی در استان خوزستان و دیگر استان های همجوار است که به درد فرهنگی تبدیل شده، شاخ و برگ دوانده و معضلات دیگری نظیر ازدواج های ناخواسته دختران را به سبب خون بها سبب شده است.

وجود رسوم غلط در میان سنت های تاریخی و پسندیده در میان اقوم مختلف کشور همیشه مشکلاتی را به همراه داشته است که به نظر می رسد باید عقلای هر قوم راهکاری برای از میان بردن این رسم های غلط بیابند و اجازه ندهند سنت های پسندیده و پذیرفته شده ای که از نیاکان به ارث رسیده اینگونه دستمایه اشتباهات شود.

در یکی از این مراسم ها در آبادان، فرهنگ غلط تیراندازی در مراسم عروسی در آبادان دو مصدوم برجا گذاشت.

در جشن عروسی یکی از طوایف آبادان در سلیچ غربی این شهر، یک دختر از ناحیه پا و یک پسر نیز از ناحیه شکم مجروح شد.

دختر حادثه دیده به اهواز و پسر حادثه دیده به یکی از بیمارستان های آبادان منتقل شده است.

یک منبع آگاه در پلیس آبادان نیز در گفت و گو با ایرنا این حادثه را تایید کرد.

این سنت، تعداد زیادی کشته و زخمی برجای می گذارد هرچند در این خصوص نشست های مختلفی بین سران طوایف و قبایل قومیت های مختلف استان برگزار شده است ولی کماکان شاهد بروز چنین اتفاقاتی هستیم.

در یکی از این مراسم ها در بهمن ماه سال گذشته در آبادان، شلیک هوایی چندین گلوله در یک مراسم عروسی وحشت شبانه را به جان همگان انداخت.

منبع: ایرنا

برچسب برچسب ها » عروسی ، شهر ، رسم ، حادثه
لوگوی ویترین